Puchar Hopmana: Polska pokonała Wielką Brytanię

Janowicz Radwanska Hopman Cup 1

Reprezentacja Polski pokonała Wielką Brytanię w swoim drugim meczu w Pucharze Hopmana.

Reprezentacją Polski (Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz) pokonała reprezentację Wielkiej Brytanii (Heather Watson oraz Andy Murray) 2:1 i jest bardzo blisko powtórzenie wyniku z zeszłego roku, kiedy dotarła do finału (porażka z Francją).

Pierwszy punkt dla Polski zdobyła Agnieszka Radwańska, która pokonała Heather Watson 6:3, 6:1 po 68 minutach gry.
„Myślę, że zagrałam zdecydowanie lepiej, niż w pierwszy meczu. Te kilka dni pomogły mi lepiej przystosować się do warunków gry, kortu oraz piłek. Bardzo dobrze się dziś czułam na korcie, a w drugim secie zagrałam zdecydowanie lepiej, niż w pierwszym.” – powiedziała po meczu Agnieszka Radwańska.

W drugim meczu, Jerzy Janowicz przegrał z Andym Murrayem 4:6, 4:6 i o końcowym wyniku zadecydowała gra mieszana, w które Polacy pokonali Brytyjczyków 6:4, 6:4.

W piątek w ostatnim meczu grupowym Polska spotka się z Francją – będzie to rewanż za porażkę w finale Pucharu Hopmana w zeszłym sezonie (Agnieszka Radwańska oraz Grzegorz Panfil ulegli Alize Cornet oraz Jo-Wilfriedowi Tsondze).
„Francja to wspaniała drużyna i nie ważne kto w niej gra – mają przecież wielu zawodników w TOP50 rankingu ATP oraz WTA. Nie mogę się doczekać tego meczu i mam nadzieję na udany rewanż.” – powiedziała na koniec Agnieszka Radwańska.