ATP Sydney: Tomic, Troicki w 2 rundzie

admin
Tomic Sydney 1

Bernard Tomic oraz Victor Troicki awansowali do drugiej rundy w Sydney.

Australijczyk Bernard Tomic (numer 71 ATP) pokonał Holendra Igora Sijslinga (numer 83 ATP) 6:1, 6:2 po 44 minutach gry i awansował do drugiej rundy turnieju Apia International Sydney.
Australijczyk to triumfator imprezy rozgrywanej na kortach twardych w Sydney w roku 2013 (wygrana z Kevinem Andersonem) oraz finalista tej imprezy z zeszłego sezonu (porażka z Juanem Martinem del Potro).
„Lepiej się poruszam oraz moje biodro również jest w lepszym stanie. Mam większy zakres ruchów i dobrze się czuję na korcie.” – powiedział Bernard Tomic po meczu.
W zeszłym tygodniu Australijczyk dotarł do ćwierćfinału turnieju w Brisbane (porażka z Kei Nishikori).
Przeciwnikiem Tomica w drugiej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 3 – Niemiec Philipp Kohlschreiber.

Do drugiej rundy Apia International Sydney awansował również Serb Victor Troicki (numer 92 ATP), który pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 8 Słowaka Martina Klizana (numer 34 ATP) 6:2, 6:3 po 49 minutach gry.
Dla Serba jest to pierwszy wygrany mecz w turnieju głównym ATP World Tour od połowy października zeszłego sezonu.
Przeciwnikiem Troickiego w drugiej rundzie będzie Hiszpan Pablo Andujar.