ATP Zagrzeb: Baghdatis pokonał Karlovica

Baghdatis Zagrzeb 1

Marcos Baghdatis pokonał Ivo Karlovica i awansował do ćwierćfinału turnieju w Zagrzebiu.

Cypryjczyk Marcos Baghdatis (numer 67 ATP) pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 1 Chorwata Ivo Karlovica (numer 25 ATP) 3:6, 7:6(5), 7:6(7) i awansował do ćwierćfinału turnieju PBZ Zagreb Indoors – Cypryjczyk obronił jedną piłkę meczową w tie-breaku trzeciego seta.

„Kiedy grasz przeciwko Ivo, nie ma wymian z głębi kortu, więc nie ma po czym być zmęczonym. Zajęło mi jednak jednego seta, zanim wszedłem w grę – byłem na początku za wolny. Jestem zadowolony ze swojej postawy psychicznej w dniu dzisiejszym – zmieniałem swoje ustawienie do odbioru serwisu w ważnych momentach meczu i to był chyba klucz do zwycięstwa.” – powiedział po meczu Marcos Baghdatis.

Dla Chorwata jest to trzecia z rzędu porażka w drugiej rundzie turnieju PBZ Zagreb Indoors. Cypryjczyk z kolei to triumfator tej imprezy z sezonu 2007!

Przeciwnikiem Baghdatisa w ćwierćfinale będzie Rosjanin Mikhail Youzhny, który pokonał Ukraińca Sergiy Stakhovsky 6:2, 6:1.