ATP Sao Paulo: Awans Klizana. Porażka Delbonisa

Klizan Sao Paulo 1

Martin Klizan awansował do 2 rundy Brasil Open. Z turniejem pożegnał się Federico Delbonis.

Rozstawiony w turnieju z numerem 8 Słowak Martin Klizan (38 ATP) pokonał Brazylijczyka Thomaza Bellucci (63 ATP) 5:7, 6:3, 7:5 i awansował do drugiej rundy w turnieju Brasil Open, który rozgrywany jest na kortach ziemnych w Sao Paulo – Słowak obronił w tym meczu dwie piłki meczowe!
„To jest niesamowite zwycięstwo dla mnie. Jestem dumny z siebie, że byłem w stanie wrócić do meczu po pierwszym secie – było bardzo ciężko, ponieważ Thomaz grał u siebie w domu i miał za sobą publiczność.” – powiedział po meczu Martin Klizan.
Przeciwnikiem Słowaka w drugiej rundzie będzie inny reprezentant Brazylii – Joao Souza, który pokonał Hiszpana Pablo Carreno Busta 6:2, 7:6(6).

Argentyńczyk występujący w turnieju jako „szczęśliwy przegrany” – Facundo Bagnis (117 ATP), awansował do drugiej rundy Brasil Open po zwycięstwie nad swoim rodakiem Federico Delbonisem (62 ATP) 6:3, 2:6, 6:4 – dla Bagnisa jest to pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi ATP World Tour od Roland Garros 2014, kiedy pokonał w pierwszej rundzie Juliena Benneteau… 18:16 w piątym secie!
Federico Delbonis to triumfator turnieju Brasil Open z zeszłego sezonu.
Przeciwnikiem Bagnisa w drugiej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 5 Urugwajczyk Pablo Cuevas.