ATP Dubaj: Awans Federera oraz Gasqueta

Federer AO 20

Roger Federer oraz Richard Gasquet awansowali do 2 rundy turnieju w Dubaju.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 Szwajcar Roger Federer pokonał Rosjanina Mikhaila Youznego 6:3, 6:1 i awansował do drugiej rundy w turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships – dla Szwajcara jest to już… 16 zwycięstwo z rzędu nad Rosjaninem!
„Myślę, że pierwszy set był bardzo wyrównany. Cieszę się, że później nie grałem zbyt ostrożnie, bo ciężko się tutaj gra w taki sposób. Po pierwszy secie zacząłem lepiej odbierać serwis przeciwnika, a sam serwowałem bardzo regularnie.” – powiedział po meczu Roger Federer.
Dla Szwajcara jest to już 43 wygrany mecz na kortach twardych w Dubaju – Roger Federer triumfował tutaj w latach 2003 – 2005, 2007, 2012 oraz 2014!

Do drugiej rundy Dubai Duty Free Tennis Championships awansował również Francuz Richard Gasquet, który pokonał Włocha Andreasa Seppi 6:4, 6:7(1), 6:4.