WTA Elite Trophy: Kolejna porażka polskiej deblistki

Michal
Rosolska

Turniej w Zhuhai nie jest na razie udany dla polskich deblistek. Alicja Rosolska właśnie przegrała swój drugi mecz i odpadła z turnieju. W turnieju singlowym poznaliśmy ostatnią półfinalistkę.

Przed rozpoczęciem meczu z Anabel Mediną i Arantxą Parrą Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski miały jeszcze szansę na awans do półfinału. Warunkiem koniecznym było zwycięstwo w tym meczu. Osiągnięcie tego celu było jednak zdecydowanie ponad siły Polki i Kanadyjki. Rozstawione z „2″ Hiszpanki były zdecydowanie lepsze niż ich grające z „3″ rywalki. W pierwszym secie osiągnęły przewagę przełamania i skutecznie dowiozły ją do końca. W drugiej odsłonie ich przewaga była jeszcze większa bowiem osiągnęły dwa breaki. Polka z Kanadyjką nie były w stanie odpowiedzieć i pożegnały się z turniejem . Szans na awans nie straciła jeszcze Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac.

W singlu poznaliśmy ostatnią zawodniczkę, która awansowała do półfinału. To Ukrainka Elina Svitolina, która niespodziewanie odprawiła z kwitkiem Carlę Suarez. Obie panie stoczyły bardzo zacięty pojedynek, który trwał 3 sety. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, której losy rozstrzygnął tie-break. W kolejnym Svitolina odjechała Hiszpance pozwalając jej ugrać tylko jednego gema. W decydującym secie to Suarez miała przewagę, prowadziła 0-2, ale dała się dogonić i ostatecznie nie utrzymała tempa Ukrainki, która uzupełniła stawkę półfinmalistek.

Zastępująca kontuzjowaną Karolinę Woźniacką Anna Schmiedlova nie dała najmniejszych szans Robercie Vinci. Pewna awansu do TOP 4 Włoszka miała chyba problem z motywacją i lekko zlekceważyła rywalkę. Trudno bowiem usprawiedliwić porażkę 6-1, 6-0.

Na pożegnanie z turniejem Madison Keys pokonała Saisai Zheng 6-3,6-2, ale obie zawodniczki w fazie grupowej obejrzały plecy Venus Williams.

Pary półfinałowe stworzą: Williams z Vinci i Svitolina z Pliskovą. Oba mecze w sobotę.