WTA Tokio: Wozniacki najlepsza

Dawid Biskup
Wozniacki Kuala Lumpur 1

Caroline Wozniacki wygrała turniej rangi Premier w japońskim Tokio.

Dunka w finale mierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Naomi Osaką. Pierwszy set obfitował w wiele przełamań. Tenisistka polskiego pochodzenia nie po raz pierwszy pokazała, że potrafi utrzymać podanie gdy trzeba. Przy stanie 6:5 znów odebrała podanie rywalki i triumfowała 7:5. Drugi set to już pewna dominacja 26-latki z Odense. „Caro” prowadziła już 5:0, ale wtedy na ostatni zryw zdecydowała się Japonka, odrabiając stratę jednego breaka. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3, a całe spotkanie 2:0.

Zwycięstwo w kraju kwitnącej wiśni to 24. turniejowy triumf Wozniackiej, a pierwszy w tym sezonie.

WTA Tokio: Wyniki: finał:

C,Wozniacki – N.Osaka 7:5 6:3

Autor: Dawid Biskup