WTA Linz: Cibulkova wygrywa i jedzie do Singapuru

Dawid Biskup
cibulkova katowice

Dominika Cibulkova wygrała turniej rangi International w austriackim Linzu/ W finale okazała się lepsza od Viktoriji Golubic.

Większość pierwszego seta miała bardzo zacięty przebieg. Obie tenisistki utrzymywały stosunkowo pewnie swoje podania i żadna z nich nie umiała dobrać się do gema serwisowego rywalki. Przełom nastąpił w ósmym gemie. Triumfatorka tegorocznej edycji turnieju w Katowicach wykorzystała break-pointa przy stanie 30-40, a za chwilę zakończyła partię własnym podaniem wynikiem 6:3. W drugiej odsłonie mniej doświadczona z sportsmenek miała piłkę setową, ale nie zdołała jej wykorzystać. Ostatecznie set i cały mecz zakończył się zwycięstwem turniejowej dwójki rezultatem 6:3 7:5.

Dzięki wygranym w Katowicach, Eastbourne oraz Linz, a także dobrym występom w wielkich szlemach tj. 1/4 finału Wimbledonu, Cibulkova po raz pierwszy w karierze zagwarantowała sobie występ w kończącym sezon turnieju mistrzyń w Singapurze. Całkiem prawdopodobne, że znajdzie się w grupie, gdzie rywalizować będzie z…Agnieszką Radwańską. Losowanie grup już w najbliższy piątek.

WTA Linz: Wyniki: finał:

D.Cibulkova (2) – V.Golubic 6:3 7:5

Autor: Dawid Biskup