ATP Indian Wells: Kubot w finale!

kubot melo IW

To była kolejna wspaniała noc dla polskich kibiców śledzących zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W rozgrywkach gry podwójnej do finału awansował Łukasz Kubot!

Łukasz Kubot w Indian Wells występuje w parze z Marcelo Melo. Mimo rozstawienie z „8″ duet ten nie był faworytem w półfinałowym starciu z Jamie Murrayem i Bruno Soaresem, którzy przy nazwiskach mieli „4″. Od początku mecz układał się po myśli brytyjsko-brazylijskiej pary. Wygrali oni pierwszego seta 6-3, a w drugim prowadzili już 4-2 po tym jak odebrali serwis Melo. Na szczęście był to punkt zwrotny w tym meczu. Polak i Brazylijczyk zaczęli odrabiać straty i zrobili to skutecznie. Najpierw odrobili breaka, a potem ponownie odebrali rywalom atut serwisu. W obu przypadkach przełamany został Soares. Doszło więc do decydującego o miejscu w finale super tie-breaka.

Do połowy jego trwania oglądaliśmy wyrównaną walkę. Na tablicy widniał wynik 5-5. Do końca meczu punktowali już tylko Kubot i Melo i to oni awansowali do finału. Ich rywalami będą Raven Klaasen i Rajeev Ram, którzy pokonali Gillesa Mullera i Sam Querreya.