WTA Miami: pierwszy dzień zmagań

Safarova Hopman Cup 1

Pierwszy dzień zmagań w Miami nie przyniósł jeszcze rywalizacji najlepszych zawodniczek. Nie brakowało jednak zaciętych pojedynków. Z Florydą ostatecznie pożegnała się już Magda Linette.

Magda Linette mimo porażki w kwalifikacjach wystąpiła w głównej drabince jako szczęśliwa przegrana. Jej udział w turnieju został przedłużony jednak tylko o jeden dzień. W pierwszej rundzie przeszkodą nie do przejścia okazała się Alja Tomljanović. Mimo, że mecz rozegrał się na dystansie trzech setów nie można nazwać go szczególnie wyrównanym. W każdej partii jedna z zawodniczek zyskiwała bezpieczną przewagę, którą utrzymywała do końca seta. Dwukrotnie lepszą okazała się Chorwatka i to ona zagra w kolejnej rundzie z Eleną Vesniną.

Do drugiej rundy awansowała Lucie Safarova. Odnosząca większe sukcesy w deblu Czeszka z problemami pokonała Yaninę Wickmayer. Belgijka w pierwszym secie uległa dopiero w tie-breaku, a w drugim jej rywalka triumfowała z przewagą breaka. Również deblowa partnera Safarovej – Bethanie Mattek-Sands zdecydowała się także na występ singlowy. W pierwszej rundzie musiała sporo się napocić, żeby pokonać kolejną Czeszkę - Katerinę Siniakovą. Po trzech setach liderka deblowego rankingu mogła jednak cieszyć się z awansu.

Poznaliśmy też pierwszą rywalkę zawodniczkę, z którą zmierzy się Agnieszka Radwańska. Chinka Qiang Wang ograła Donnę Vekić. Wyczyn Azjatki zasługuje na większe docenienie zważywszy na to, że pierwszego seta przegrała 0-6. W kolejnych była jednak lepsza i w nagrodę zagra z Polką.

Wyniki turnieju w Miami można śledzić pod tym linkiem.