WTA Bogota: Linette i Kania w ćwierćfinałach

kania irigoyen acapulco

Trwa dobra seria Magdy Linette w Kolumbii. W grze podwójnej awansowała do ćwierćfinału. Na tym samym etapie, ale w grze podwójnej wystąpi także Paula Kania.

Przeciwniczką Magdy Linette w walce o najlepszą ósemkę turnieju w stolicy Kolumbii była Elica Kostowa. Dotychczasowe mecze tych zawodniczek były trzysetowe, więc i tym razem można było spodziewać się zaciętej rywalizacji. W ich pierwszym pojedynku na szczeblu WTA oglądaliśmy jednak tylko dwie partie.

Pierwsza zaczęła się idealnie dla Polki bowiem już w trzecim gemie zaliczyła przełamanie. Poznanianka funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna aż do ósmego gema. Słabszy moment kosztował ją stratę serwisu, ale na szczęście szybko ponownie przełamała rywalkę na 5-4 i przy własnym podaniu, przy drugiej piłce setowej zakończyła seta.

Na początku drugiej partii Linette zbudowała sobie bezpieczną przewagę 4-1 z podwójnym przełamaniem. Dało jej to duży komfort, którego nie zmącił nawet break jaki zaliczyła Kostowa. Do końca meczu regularność Polki pozwoliła jej utrzymać przewagę i awansować do ćwierćfinału.

Dwa dni trwał mecz pierwszej rundy gry podwójnej Pauli Kanii. Polka wraz z Marią Irigoyen odmieniły losy super tie-breaka i pokonały Irinę Falconi i Grace Min. Po rozegraniu dwóch setów i trzech piłek super tie-breaka mecz został przerwany przez opady deszczu. Nieoczekiwana przerwa wyszła na dobre Polce i Argentynce, które wróciły w lepszej dyspozycji i awansowały do ćwierćfinału. To ich dopiero drugie wspólne zwycięstwo w tym roku, ale w Bogocie są jednymi z faworytek ponieważ zostały rozstawione z „3″.