WTA Bogota: Magda Linette odpada

linette katowice

Magda Linette nie zagra w półfinale turnieju WTA w Bogocie. Została wyeliminowana przez niżej notowaną rywalkę.

Ćwierćfinałowe starcie Magdy Linette z Sarą Sorribes zaczęło się bardzo źle dla Polki. Hiszpanka wyszła na prowadzenie 5-1 i stało się jasne, że tego seta raczej trzeba spisać na straty. Poznanianka powalczyła jednak i postraszyła jeszcze przeciwniczkę. Na odrobienie całości strat zabrakło jednak czasu.

W drugim secie oglądaliśmy lepszą dyspozycję turniejowej „5″. Ponownie zaczęło się jednak źle bo od prowadzenie tenisistki z Hiszpanii 3-1. Wtedy jednak Sorribes zanotowała okres gorszej gry, który wykorzystała Polka i wyszła na 5-3. Po wygraniu serwisu przez obie zawodniczki set dobiegł końca.

W trzeciej partii Linette była o krok od zwycięstwa w całym meczu. Najpierw jednak musiała gonić od stanu 0-3. Udało jej się to dzięki kolejnej serii 5 wygranych gemów z rzędu. Niestety wtedy ponownie lepiej zaczęła się prezentować Sorribes i wyrównała stan meczu. Po zaciętej rywalizacji doszło do tie-breaka. W nim górą była mniej doświadczona i nieco niżej notowana Hiszpanka. Linette nie wykorzystała swojej szansy na awans do półfinału, który był na wyciągnięcie ręki.