ATP Monte Carlo: wygrana wojna Djokovicia

djoković acapulco

Heroiczny bój na otwarcie swojego startu w Monte Carlo musiał stoczyć Novak Djoković. Przetrwał, ale do kolejnego meczu przystąpi na pewno bardzo zmęczony. Udział w turnieju zakończył też Jo-Wilfried Tsonga.

Losowanie nie było łaskawe dla Novaka Djokovicia. Już w pierwszej rundzie przyszło mu się mierzyć z niezwykle trudnym przeciwnikiem. Gilles Simon na przetarcie turniejowe to najmniej odpowiedni rywal. Potwierdziło się to w tym meczu. Pierwszy set, wygrany przez Serba 6-3 nie zwiastował kłopotów. Francuz zawsze jednak walczy do końca. W drugiej partii zrewanżował się w takim samym stosunki i ciężko było przewidzieć, w którą stronę przechyli się szala zwycięstwa. Wybrała ona stronę drugiej rakiety świata, ale Simon miał swoją szansę. Prowadził 5-4 i był dwie piłki od wygrania meczu. Djoković pokazał jednak klasę wygrywając tego gema i wszystkie pozostałe.

Swoich kibiców po raz drugi z rzędu rozczarował Jo-Wilfried Tsonga. Francuz w swoim ostatnim występie w drugiej rundzie pożegnał się z Indian Wells by następnie zrobić sobie przerwę rodzicielską. W Monte Carlo powróciły jednak demony z Indian Wells. Jowil wygrał jeszcze pierwszego seta, ale następnie masowo zaczął popełniać błędy. Mający w nogach dwa mecze kwalifikacyjne Adrian Mannarino z łatwością wykorzystywał kryzys swojego rodaka i szybko odrobił straty, a następnie rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Postawienie „kropki nad i” okazało się także za trudne dla Nicolasa Almagro. Hiszpan w pierwszej partii miał na widelcu Davida Goffina prowadząc 5-1. Od tej pory jednak kompletnie stanął, a Belg zaczął go doganiać. 6 wygranych gemów z rzędu pozwoliło mu wygrać seta, który był praktycznie przegrany. Następnie poszedł za ciosem oddając rywalowi tylko jednego gema. Tym samym zameldował się w trzeciej rundzie.