WTA Madryt: kontuzja Kerber

Michal
kerber madryt

Coraz mniej czołowych zawodniczek świata pozostało w turnieju Mutua Madrid Open. Rosną szanse na obronę tytułu przez Simonę Halep.

W każdej kolejnej rundzie turnieju WTA w Madrycie odpadała przynajmniej jedna zawodniczka, którą przed turniejem uważano za potencjalną zwyciężczynię. Grono to powiększyło się o Andżelikę Kerber. Niemka, która w poniedziałek ponownie będzie pierwszą rakietą świata mierzyła się z Genie Bouchard, która nakręciła się swoim zwycięstwem nad Marią Sharapovą. Pierwszy set zakończył się po myśli Kanadyjki, która wygrała 6-3. W drugim Angie przegrała pięć kolejnych gemów, ale sprawiała wrażenie, że nie jest sobą. W szóstym gemie trzymając się za bolące udo podziękowała rywalce za grę i skreczowała.

Trudna przeprawa za Simoną Halep. Rumunka dopiero po trzech zaciętych setach pokonała Samanthę Stosur. Każda z partii zakończyła się wynikiem 6-4. Widać więc, że każdy set był niemal na styku i wynik mógł przechylić się na obie strony. Coco Vandeweghe po raz kolejny pokazała charakter. Tym razem po ciężkim boju pokonała Carlę Suarez Navarro. Hiszpanka wraca jednak do dobrej formy i już niedługo ponownie może być groźna.

W dwóch setach swoje pojedynki rozstrzygały Svietlana Kuzniecova i Kristina Mladenović. Rosjanka musiała się jednak sporo napocić, żeby ograć Qiang Wang. W pojedynku dwóch Francuzek, Mladenović nie dała żadnych szans Oceane Dodin oddając jej tylko 3 gemy.