ATP Pekin: jednostronny finał

nadal pekin

Na pewno nie tak miał wyglądać finał turnieju w Pekinie. Po jednostronnym meczu swój 75. tytuł w głównym cyklu wywalczył Rafael Nadal. Tym samym umocnił się na pozycji lidera rankingu.

Starcie głównego faworyta do zwycięstwa czyli Rafaela Nadala z nieprzewidywalnym i zawsze groźnym Nickiem Kyrgiosem zapowiadało się jako świetne danie główne turnieju ATP w Pekinie. Przed starciem o tytuł z Hiszpanem, Australijczyk miał bardzo dobry bilans z zawodnikami z TOP 5. Na 16 spotkań wygrał połowę. Niestety w stolicy Chin nawet przez chwilę nie zagroził swojemu rywalowi.

Zawodnik z Antypodów zaczął jednak z animuszem. Szansę na przełamanie zabrał mu sędzia, który podjął błędną decyzję przy break poincie. Kyrgios w swoim stylu zaczął się kłócić z arbitrem, ale jedyne co wskórał to ostrzeżenie za wulgarne słownictwo. Rozkojarzenie w starciu z Nadalem nie mogło się skończyć dobrze. Od stanu 2-2 już tylko Hiszpan wygrywał gemy w tym secie. Na konto Nicka powędrowało za to kolejne ostrzeżenie. Próbował walczyć, ale jego głowa mu na to już nie pozwoliła.

Dużo ryzykujący Kyrgios nie mógł skruszyć jak zwykle kapitalnej defensywy Nadala. Skutecznie odebrał mu on ochotę do gry. Szybko zbudował przewagę dwóch przełamań, a pierwszego i ostatniego gema Australijczyk zdobył przy prowadzeniu rywala 5-0. Nie zdążył odrobić nawet części strat. Jak na tak wyraźne zwycięstwo jednego z rywali mecz był bardzo długi bo trwał aż 93 minuty. Niespodzianki jednak nie było i na konto Hiszpana powędrował 75. tytuł w głównym cyklu, a drugi w historii jego występów w stolicy Chin. Pierwszy wywalczył 12 lat temu.