Bratysława: Majchrzak także w ćwierćfinale

kamil majchrzak fb

Kamil Majchrzak dołączył do Jerzego Janowicza i także zameldował się w ćwierćfinale challengera w Bratysławie. Już tylko jeden krok dzieli ich od polskiego półfinału w stolicy Słowacji.

Po pokonaniu w pierwszej rundzie będącego w bardzo słabej dyspozycji Aleksandra Niedoviesova w kolejnym meczu na Kamila Majchrzaka czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie. Jego rywalem był bowiem zawodnik gospodarzy Andrej Martin, który w rankingu był o 60 miejsc wyżej od Polaka. I to faworyt kibiców lepiej zaczął to spotkanie. W piątym gemie przełamał serwis naszego reprenentanta i był to kluczowy moment tego seta. Kamil nie zdążył bowiem odrobić straty.

Role odwróciły się na kolejnych etapach meczu. W partii o jej losach zdecydował z kolei szósty gem. Tym razem to piotrkowianin zaliczył breaka i nie dał się dogonić doprowadzając do remisu. Trzeci set to już popis Kamila Majchrzaka. Szybko zbudował sobie pokaźną przewagę 4-0 i mógł spokojnie dograć niezagrożony to spotkanie do końca. Sprawę zamknął za drugim meczbolem wcześniej nie pozwalając przeciwnikowi na zniwelowanie strat.

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli Kamila od zrealizowania celu na ten sezon jakim był awans do TOP 200 na świecie. Pokonanie w ćwierćfinale Mariusa Copila może także doprowadzić do półfinałowego starcia z Jerzym Janowiczem jeśli ten upora się z Michaiłem Kukuszkinem.