ATP Sydney: podwójne zwycięstwo Kubota

melo kubot londyn

W pierwszym tygodniu Łukasz Kubot i Marcelo Melo postanowili nie startować jeszcze w turniejach i o tydzień odłożyli start nowego sezonu. Inauguracja przebiegła po ich myśli ponieważ wygrali pierwszy mecz w największym mieście Australii.

Jeszcze przed startem meczu w Sydney stało się nieuniknione. Łukasz Kubot awansował na pierwsze miejsce w rankingu deblistów! Nadal ma tyle samo punktów co Marcelo Melo, ale teraz mają już taką samą liczbę rozegranych turniejów więc liderują ex aequo. Jak na liderów przystało wygrali swój pierwszy mecz przeciwko Florinowi Mergei i Nenadowi Zimonjicowi. Zwycięstwo, zwłaszcza przez wzgląd na pierwszego seta nie przyszło im jednak łatwo.

Pierwsze mecze nowego sezonu zawsze są trudne, zwłaszcza jeśli temperatura mocno zbliża się do kreski oznaczającej 50 stopni Celsjusza. Polak i Brazylijczyk mieli w pierwszym secie problemy ze sforsowaniem oporu doświadczonych rywali. Kubot i Melo musieli nawet bronić piłki setowej, ale ostatecznie to oni rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść. W drugim secie poszło już łatwiej. W końcu udało im się przełamać serwis rywali, a sami ani razu nie oddali podania. Oznaczało to wygraną 6-3 i awans do drugiej rundy. Tym samym już poprawili zeszłoroczne osiągnięcie ponieważ w 2017 roku odpadli już po pierwszym meczu. Strach pomyśleć co będzie jeśli we wszystkich turniejach będą notować lepsze wyniki.

Kolejnymi rywalami Kubota i Melo będą Nikola Mektić i Alexander Peya lub Damir Dzumhur i Roman Jebavy. Liczymy, że Polak i Brazylijczyk awansują do półfinału. C’MON!