w nich m.in: Petra Kvitova triumfuje w Madrycie

Madryt (Hiszpania)

WTA Premier Mandatory, kort ziemny

finał gry pojedynczej:

Petra Kvitova (Czechy, 10) – Kiki Bertens (Holandia) 7:6(6), 4:6, 6:3

Pierwsza przełamania uzyskała Holenderka, wyszła na prowadzenie 4:2. Jednak natychmiast je utraciła, później obydwie zawodniczki utrzymywały podania. Zacięty tiebreak wygrała Kvitova 8-6. Drugi set, to znowu pierwsza przewagę przełamania uzyskała Bertens, jednak tym razem zdołała ją utrzymać wygrywając seta 6:4. Decydująca partia, to świetne wymiany i walka na całego. Lepiej wytrzymała to Petra, zwycięża seta 6:3 i cały mecz. To jej trzeci triumf w Madrycie. Po turnieju w Pradze wygrywa drugi turniej z  rzędu.

finał gry podwójnej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 1) / Jelena Wiesnina (Rosja, 1) – Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) 2:6, 6:4, 10-8