ATP Acapulco: faworyci grają dalej

delpo acapulco

Główni faworyci turnieju ATP World Tour 500 w Acapulco przeszli drugą rundę turnieju. W drugich meczach seta stracił tylko Juan Martin del Potro, ale też miał najtrudniejszego rywala.

W turnieju w Acapulco nie występuje żaden zawodnik z TOP 3 mimo, że turniej ma wysoką rangę ATP World Tour 500. Swój start zapowiedział Rafael Nadal, ale vicelider rankingu wycofał się w ostatniej chwili. Organizatorzy i tak nie mogą narzekać na obsadę bowiem w meksykańskim kurorcie występuje aż 5 zawodników z czołowej 10.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem został Alexander Zverev, mimo że gra on z dwójką przy nazwisku. W drugiej rundzie mierzył się on ze swoim rodakiem Peterem Gojowczykiem. W derbach Niemiec Sasha problemy miał tylko w pierwszym secie. Po swojej myśli rozstrzygnął jednak tie-breaka i już miał tylko jeden krok do ćwierćfinału. W drugiej partii postawił kropkę nad i wygrywając 6-3 i cały mecz w dwóch setach.

Turniejowa „3″ czyli Dominic Thiem również nie miał problemów z awansem do ćwierćfinału. Zaskakująco łatwo pokonał on Denisa Shapovalova. Młody Kanadyjczyk zdecydowanie musi popracować nad ustabilizowaniem swojej formy bo póki co jest daleko od tej, którą prezentował w Montrealu w zeszłym sezonie. Jest jeszcze młody więc sporo nauki przed nim, a takie mecze jak ten z Austriakiem na pewno pomogą mu nabierać doświadczenia.

Dwóch setów do zaklepania sobie miejsca w ćwierćfinale potrzebował także Kevin Anderson. Zawodnik z RPA nie miał większych problemów z pokonaniem Adriana Mannarino. W obu partiach potrafił w odpowiednim momencie przełamać swojego rywala i pozbawić go szans na odrobienie strat. Francuz próbował odwrócić losy meczu, ale nie miał tego dnia argumentów.

Najwięcej musiał się napracować Juan Martin del Potro. Mógł jednak spodziewać się ciężkiego starcia bowiem mierzył się z uznanym Davidem Ferrerem, który walczy o powrót do formy po problemach zdrowotnych. Hiszpan umie jednak bardzo dobrze grać w tenisa co udowodnił w tym meczu. Pierwszego seta z przewagą przełamania wygrał faworyzowany Argentyńczyk, ale w drugim starszy z zawodników odwdzięczył mu się tym samym. Więcej pewności w grze i zimnej krwi zachował w trzecim secie zawodnik z Tandil i to on zagra w najlepszej ósemce turnieju.

Już po pierwszej rundzie z turniejem pożegnali się broniący tytułu Sam Querrey i rozstawiony z numerem czwartym Jack Sock.

W ćwierćfinale dojdzie do hitowego starcia Thiema z del Potro, a zwycięzca tego meczu w walce o finał może stanąć naprzeciwko Zvereva. Zapowiadają się więc wielkie, tenisowe emocje.