ATP Cincinnati – Cilic z tytułem

Cilic Rotterdam

Chorwat zdobył swój pierwszy tytuł rangi Masters 1000 w karierze. Zadanie nie było łatwe – Andy Murray słynie ze świetnego returnu oraz doskonałego czytania gry. Pierwsze gemy potwierdzały, że to Szkot będzie dominował w meczu. Cilic miał spore problemy z wygrywaniem punktów przy własnym podaniu i zanosiło się na szybkie przełamanie. Break pointy przyszły, ale w przeciwną stronę. Chorwat przełamał kryzys, agresywnie atakował forehandem i wyszedł na prowadzenie 5-2. Murray odrobił częściowo straty, ale przegrał 4:6.

W drugim secie obaj zawodnicy pilnowali serwisu, poziom gry się wyrównał. Pod koniec seta Cilic znów przełamał Andy’ego, pieczętując zwycięstwo 7:5. Na Szkocie na pewno zemściło się zmęczenie po Igrzyskach Olimpijskich, ale Chorwat rozegrał świetny dominujący mecz i z optymizmem może spoglądać na zbliżające się US Open.