ATP Cincinnati: Nadal poza turniejem

nadal rg

Piątkowa noc w Cincinnati przejdzie do historii najnowszej tenisa. Żaden z Wielkiej Czwórki nie zagra w półfinale turnieju ATP Masters 1000.

Wycofanie się z turnieju w stolicy Ohio Rogera Federera, a także kontuzje Novaka Djokovicia i Andy Murraya sprawiły, że honoru Wielkiej Czwórki bronić musiał Rafael Nadal. Hiszpan został rozstawiony z numerem pierwszym i był zdecydowanym faworytem. Dodatkową mobilizację sprawiał mu fakt powrotu na pierwsze miejsce w rankingu. Rafa nie zagra jednak w półfinale turnieju po tym jak w ćwierćfinale bardzo łatwo ograł go Nick Kyrgios. Zgromadzeni na widowni kibice przecierali oczy ze zdumienia oglądając początek tego meczu. Przez pierwsze cztery gemy Nadal wygrał tylko 2 punkty. Następnie Australijczyk nie dał szans rywalowi na odrobienie strat i szybko zakończył partię 6-2. W drugim secie gra faworyta wyglądała nieco lepiej, ale dalej przewaga była po stronie młodszego z rywali. Zwycięstwo 7-5 i 2-0 w setach sprawiło, że po raz pierwszy od pięciu lat żaden z Wielkiej Czwórki nie wystąpi w półfinale turnieju ATP Masters  1000.

Drugim faworytem, który nieoczekiwanie nie dotrwał do półfinału w Cincinnati jest Dominic Thiem. Jego przeciwnikiem był David Ferrer, który wydawał się być daleki od swojej najlepszej formy. Tymczasem jednak zaprezentował się fantastycznie w defensywie, a gdy przechodził do ofensywy posyłał efektowne winnery. Na tak dysponowanego rywala turniejowa „3″ nie znalazła odpowiedzi i mecz zakończył się wielkim triumfem Ferrera 6-3, 6-3.

Dojdzie więc do nieoczekiwanego półfinału między Ferrerem i Kyrgiosem. W drugim zagrają Grigor Dimitrov, który nie dał szans Yuichi Sugicie i John Isner, który w amerykańskim meczu pokonał w dwóch setach Jareda Donaldsona.