ATP Indian Wells: Wawrinka w półfinale

Stan IW

Poznaliśmy pierwszych półfinalistów turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Do najlepszej czwórki awansował Stan Wawrinka oraz, po raz pierwszy w karierze Pablo Carreno Busta.

Dużo ciekawiej zapowiadał się ćwierćfinał między dwoma zawodnikami klasyfikowanymi w TOP 10. Po przeciwnym stronach stanęli Stanislas Wawrinka i Dominic Thiem. Miało to więc być starcie doświadczenia z młodością. Minimalnie lepszy okazał się Szwajcar. Mecz toczył się głównie z głębi kortu, żaden z zawodników nie chciał ryzykować akcji przy siatce. W pierwszym secie minimalnie lepszy okazał się Wawrinka, ale obaj popełniali bardzo dużo błędów. W drugiej partii wyżej klasyfikowany zawodnik oddał serwis popełniając podwójny błąd. Był to kluczowy moment bowiem Thiem nie dał sobie odebrać przewagi.
W trzecim secie zdecydowanie lepszy początek zanotował Stan, który wyszedł na prowadzenie 3-0. Austriak nie załamał się jednak i doprowadził do wyrównania. Ten zacięty mecz miał swój finał w tie-breaku trzeciego seta. Po wyrównanym początku Wawrinka wygrał 5 kolejnych piłek i awansował do półfinału.

W drugim pojedynku ćwierćfinałowym zmierzyli się Pablo Carreno i Pablo Cuevas. W ich ostatnim pojedynku górą był Urugwajczyk, który wyeliminował Hiszpana w turnieju w Sao Paulo. Od początku meczu wszystko układało się po myśli młodszego zawodnika. Carreno szybko wyszedł na prowadzenie 4-0, a seta zakończył zdobywając trzecie przełamanie. Cuevas nie przejął się zbytnio wynikiem tej partii i w kolejnej to on był stroną przełamującą. 3 breaki dały mu komfortowy wynik mimo, że sam stracił raz swój serwis. Urugwajczyk poszedł za ciosem w trzecim secie, wyszedł na prowadzenie 3-1, ale jego rywal potrafił odrobić straty. Mimo heroicznej postawy defensywnej Urusa (pad na kort w stylu Gaela Monfilsa) mecz rozstrzygał się w tie breaku. Olbrzymia stawka bardziej usztywniła starszego zawodnika, który zmarnował szansę na swój pierwszy półfinał w turnieju tej rangi.
Hiszpan również zadebiutuje na tym etapie, a jego rywalem będzie Wawrinka. Dzisiaj wieczorem przed nami kolejne dwa ćwierćfinały singla, a także półfinał debla z udziałem Łukasza Kubota. Wszystkie mecze zaplanowane są na 20 naszego czasu.