ATP Madryt: kolejny półfinał Kubota

Michal
Kubot AO 2

Łukasz Kubot nadal w świetnej dyspozycji. W Madrycie Polak jest już tylko dwa kroki od tytułu.

Stworzenie duetu z Marcelo Melo okazało się świetną decyzją Łukasza Kubota. Panowie są w tym momencie jednymz najlepszych duetów deblowych świata i są na najlepszej drodze do występu w turnieju Masters na koniec sezonu. Najpierw jednak czeka ich dalsza walka w Madrycie.

W ćwierćfinale turnieju w stolicy Hiszpani Polak i Brazylijczyk trafili na dobrze sobie znaną parę Marcel Granollers/Ivan Dodig. Zawodnik gospodarzy i Hiszpan nie postawili jednak bardzo trudnych warunków w pierwszym secie. Tenisista z Bałkanów miał problem z utrzymaniem własnego serwisu co kosztowało bardzo wysoką porażkę na otwarcie meczu.

W drugiej partii Kubot stracił swój serwis, ale wraz z Melo błyskawicznie odrobili straty przełamując Granollersa. Swoją wyższość w tym meczu udowodnili w 9 gemie kiedy to po raz kolejny zaliczyli breaka przy serwisie Ivana Dodiga. Po 70 minutach było już po wszystkim i Kubot z Melo mogą szykować się do walki o finał. Ich rywalami będą albo młodzi Nick Kyrgios i Jack Sock, albo weterani kortów – bracia Bryanowie.

ATP Madryt – ćwierćfinał gry podwójnej:
Ł. Kubot/M. Melo (4) – M. Granollers/I. Dodig (7) 6-1, 6-4

Autor: Michał Buczek – Redaktor Naczelny

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku