ATP Metz – Thiem w finale

Thiem Nicea 1

Austriak ma za sobą bardzo trudny mecz. Gilles Simon nie należy do najwygodniejszych przeciwników, co udowodnił w tym starciu. Thiem potrafił jednak opanować sytuację i krok po kroku dążył do triumfu. Obaj tenisiści zaliczyli sporo przełamań – Austriak cztery razy stracił serwis, Francuz pięć. Simon rozpoczął od wygrania seta, jednak w kolejnych partiach Thiem zdobywał pole, coraz lepiej serwował, do tego wygrywał ważne punkty. To dało turniejowej „jedynce” zwycięstwo 4:6, 7:5, 6:3.

Charakter pokazał Lucas Pouille. Francuz nie zwalnia tempa, chociaż wyzwanie było spore. David Goffin na pewno był delikatnym faworytem, ale ostateczny wynik może zaskakiwać. Kibice oglądali walkę jedynie w pierwszym secie. Francuz wygrał w nim dopiero po tie-breake’u. Od tego momentu coś się zacięło w grze Belga. Co chwilę tracił serwis i nie potrafił odpowiedzieć na dobrą grę rywala. W rezultacie Pouille zwyciężył 7:6, 6:1.