ATP Metz – Thiem w półfinale

Dominic-Thiem-Gstaad

Austriak awansował po trudnym pojedynku, w którym o sukcesie zadecydowało zaledwie jedno przełamanie. Gilles Muller świetnie pilnował własnego serwisu. W całym starciu tylko dwa razy bronił się przed utratą podania. Thiem wykorzystał jednak swoją okazję w pierwszym secie, wygrywając 6:4. W drugim kibice nie zobaczyli już przełamań. W tie-breake’u minimalnie lepszy był zawodnik z Austrii, zwyciężając 7:6(7-5).

Gilles Simon pokonał Maleka Jaziriego. Tunezyjczyk powalczył w pierwszym secie, ale w kolejnym całkowicie oddał pole rywalowi, przegrywając 6:7, 0:6. Lucas Pouille miał trochę problemów z Julienem Benneteau. Ostatecznie wyżej notowany Francuz zwyciężył 7:6, 4:6, 6:3. Podobnie David Goffin. Belg zaliczył kilka wpadek, ale pokonał 6:3, 6:7, 6:4 Nicolasa Mahuta.