ATP Montpellier: Wygrana Janowicza!

admin
Janowicz Montpellier 5

Jerzy Janowicz obronił 6 piłek meczowych i awansował do 2 rundy turnieju w Montpellier.

Rozstawiony w turnieju z numerem 5 Jerzy Janowicz (numer 44 ATP) pokonał Niemca Dustina Browna (numer 94 ATP) 2:6, 7:6(1), 7:5 i awansował do drugiej rundy w turnieju Open Sud de France na kortach twardych w hali w Montpellier – Polak obronił w sumie sześć piłek meczowych (4 piłki meczowe w drugim secie oraz 2 piłki meczowe w secie decydującym)!

„Jestem bardzo szczęśliwy, że nie przegrałem w pierwszej rundzie. W drugim secie on był bardzo blisko zwycięstwa – to jest dowód na to, że w tenisie wszystko jest możliwe. To jest mój drugi przyjazd do Montpellier – lubię ten turniej i w ogóle lubię grać we Francji.” – powiedział po meczu Jerzy Janowicz.

Polak w zeszłym sezonie dotarł do półfinału turnieju w Montpellier (porażka z Francuzem Richardem Gasquetem).

Przeciwnikiem Jerzego Janowicza w drugiej rundzie będzie zwycięzca meczu Benoit Paire – Nikoloz Basilashvili.

Do drugiej rundy Open Sud de France awansowali również Niemiec Tobias Kamke (pokonał Francuza Vincenta Millota 2:6, 6:3, 7:5) oraz Portugalczyk Joao Sousa (pokonał Francuza Laurenta Lokoli 6:2, 6:4.