ATP Petersburg – Wawrinka ciągle bez przegranej

Wawrinka AO 17

Szwajcar wykorzystuje dobry okres i wygrywa kolejne mecze. Tym razem padło na Roberto Bautistę Aguta. Hiszpan dobrze się prezentował w pierwszym secie, walcząc gem za gem, jednak tie-break zweryfikował dyspozycję tenisistów. Wygrał w nim Wawrinka, chociaż nie było łatwo. Dalej jednak wydarzenia na korcie przebiegały już jednostajnie – Szwajcar zdobywał swoje gemy i przełamywał rywala. Bautista Agut nie radził sobie przy własnym serwisie, ulegając 6:7, 2:6.

Drugim finalistą został Alexander Zverev. Niemiec pokonał Tomasa Berdycha. O jego sukcesie zadecydowały dwa wykorzystane break pointy. W obu sytuacjach dawały Zverevowi zwycięstwo w secie. Czech nie potrafił zagrozić rywalowi, chociaż miał cztery okazje. Niemiecki tenisista pewnie wykorzystał szanse, triumfując 6:4, 6:4.