ATP Szanghaj: zwycięstwa Nadala i Federera

federer szanghaj

Rafael Nadal i Roger Federer bardzo pewnie wygrali swoje drugie mecze podczas turnieju ATP w Szanghaju. W szlagierowym meczu drugiej rundy górą Juan Martin del Potro.

Przed meczem drugiej rundy w Szanghaju Rafael Nadal miał 13 kolejnych wygranych spotkań. Jako 14 na jego drodze stanął Fabio Fognini. Włoch jeśli zagra na swoim najwyższym poziomie potrfi być groźny dla każdego rywala. W czwartek lider rankingu był jednak zdecydowanie poza jego zasięgiem. Nadal dzielił i rządził na korcie. Fogniniego stać było tylko na wygranie pojedynczych gemów. Mecz zakończył się w 62 minuty. Kolejny rywal powinien postawić mu trudniejsze wearunki. Jeśli Grigor Dimitrov wytrzyma presję psychiczną to powinien powalczyć z liderem rankingu.

Niewiele trudniejszą przeprawę za sobą ma Roger Federer. Szwajcar mierzył się z Oleksandrem Dolgopolovem i po raz piąty pokonał Ukraińca. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa serwisowa Maestro. W jednym gemie zdobył cztery punkty bezpośrednie z serwisu rozstrzygając gema w 47 sekund. Jeśli do końca turnieju będzie tak podawał to jego ewentualne starcie z Nadalem zapowiada się niezwykle frapująco. W walce o półfinał zmierzy się z kolejnym artystą jednoręcznego backhandu – Richardem Gasquetem. Francuz w bratobójczym pojedynku, w trzech setach ograł Gillesa Simona.

Patrząc tylko na ranking w starciu Juana Martina del Potro z Alexandrem Zverevem łatwo było wskazać faworyta. To Niemiec jest wyżej w rankingu, zakwalifikował się do turnieju Masters, a Argentyńczyk znajduje się w trzeciej dziesiątce rankingu. Delpo ma na swoim koncie jednak triumf wielkoszlemowy, a jego forma zdecydowanie idzie w górę. W tym meczu mocną stroną młodego Saszy nie była też psychika. W pierwszym secie Zverev potwierdził swoją wyższość wygrywając 6-3. Później jednak gra się wyrównała, a szala zaczęła się przechylać w stronę zawodnika z Tandil. Najpierw na swoją korzyść rozstrzygnął tie-breaka w drugim secie, a następnie dzięki przełamaniu zapisał na swoim koncie także trzeciego i cały mecz. Jego rywalem w drodze do półfinału będzie Victor Troicki, który w dwóch setach pokonał Johna Isnera.