ATP Sztokholm: wygrana Jerzego Janowicza

janowicz szczecin

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy turnieju w Sztokholmie. To jego pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od czasu Wimbledonu.

Turniej w Sztokholmie zaczął się dla Jerzego Janowicza nieco wcześniej ponieważ musiał przebijać się przez kwalifikacje. Po wygraniu dwóch spotkań znalazł się w turnieju głównym. Jego pierwszym rywalem był znany głównie ze świetnych wyników w grze podwójnej Pierre-Hugues Herbert.

W pierwszym secie Janowicz szybko udowodnił swoją wyższość. Bardzo pewnie prezentował się w polu serwisowym. Świetne zagrywki pozwalały mu kontrolować przebieg wydarzeń na korcie. Dodatkowo problemy przy swoich podaniach miał Francuz co Polak bezlitośnie wykorzystał. Dwa przełamania i pewne zwycięstwo Jurka w pierwszej partii stało się faktem.

Gorzej potoczył się drugi set. JJ przytrafił się słabszy moment w gemie serwisowym co niestety natychmiast wykorzystał Herbert. Trójkolorowy był w tym secie nie do ruszenia przy swoim podaniu i nie dał się przełamać co oznaczało wyrównanie stanu meczu. W decydującej partii zawodnicy szli łeb w łeb do 6 gema. Janowicz zdobył przełamanie dzięki świetnemu uderzeniu z forehandu. Później wygrał swoje podanie i podwyższył prowadzenie na 4-2. Francuza stać było jeszcze tylko na wygranie swojego podania i zmniejszenie rozmiarów porażki. Jerzyk serwując na mecz zachował zimną głowę i koncentrację i wywalczył awans do kolejnej rundy.

W drugim meczu jego przeciwnikiem będzie Grigor Dimitrov, z którym Janowicz toczył w przeszłości zacięte boje. Faworytem będzie oczywiście Bułgar, który w stolicy Szwecji rozstawiony jest najwyżej rozstawionym graczem.