Australian Open: Awans Nadala oraz Berdycha

Berdych AO 12

Rafael Nadal oraz Tomas Berdych awansowali do 4 rundy Australian Open.

Hiszpan Rafael Nadal (numer 3 ATP) pokonał Izraelczyka Dudi Sela 6:1, 6:0, 7:5 po 124 minutach gry i awansował do czwartej rundy Australian Open.
„Jestem zadowolony ze swojej formy fizycznej w dniu dzisiejszym. Jestem również zadowolony ze swojej gry w pierwszych dwóch setach – w trzecim secie zacząłem popełniać trochę więcej niewymuszonych błędów.” – powiedział po meczu Rafael Nadal.
Hiszpan to zwycięzca turnieju w Melbourne Park w sezonie 2009 oraz finalista tego turnieju z zeszłego sezonu.
Przeciwnikiem Hiszpana w czwartej rundzie będzie Kevin Anderson (numer 14 w turnieju), który pokonał Richarda Gasqueta 6:4, 7:6(3), 7:6(8).

Czech Tomas Berdych (numer 7 ATP) pokonał Serba Victora Troickiego 6:4, 6:3, 6:4 i awansował do czwartej rundy w Australian Open – Czech tym samym zakończył serię 10 zwycięstw z rzędu Serba, który w zeszłym tygodniu triumfował w turnieju Apia International Sydney… startując z kwalifikacji!
Dla Berdycha, który w zeszłym sezonie dotarł do półfinału turnieju w Melbourne Park (porażka z Rafaelem Nadalem), jest to już 300 wygrany mecz w karierze na kortach twardych.
Przeciwnikiem Czecha w czwartej rundzie będzie Australijczyk Bernard Tomic, który pokonał swojego rodaka Sama Grotha 6:4, 7:6(8), 6:3.