Australian Open: Awans Nadala oraz Dimitrova

Nadal AO 19

Rafael Nadal oraz Grigor Dimitrov awansowali do trzeciej rundy w Melbourne Park.

Hiszpan Rafael Nadal (numer 3 ATP) pokonał Amerykanina Tima Smyczka (numer 112 ATP) 6:2, 3:6, 6:7(2), 6:3, 7:5 po 4 godzinach i 12 minutach gry i awansował do trzeciej rundy w Australian Open – dla Hiszpana był to dopiero 10 mecz rangi ATP World Tour od… lipca zeszłego sezonu!
„Dzisiaj pogoda była inna niż kilka tygodni wcześniej – było bardzo wilgotno. Nie powinienem być zmęczony po 40 minutach… Pod koniec pierwszego seta czułem, że moje ciało jest bardzo zmęczone. W trzecim secie prawie zwymiotowałem – w dniu dzisiejszym strasznie cierpiałem przez większą część meczu.” – powiedział Rafael Nadal po meczu.
Przeciwnikiem Hiszpana w trzeciej rundzie będzie Dudi Sela, który pokonał Lukasa Rosola 7:6(2), 5:7, 7:5, 6:3.

Rozstawiony w turnieju z numerem 10 Bułgar Grigor Dimitrov pokonał Słowaka Lukasa Lacko 6:3, 6:7(10), 6:3, 6:3 i również awansował do trzeciej rundy w Australian Open.
Bułgar w zeszłym sezonie na kortach w Melbourne Park awansował po raz pierwszy w karierze do ćwierćfinału w Wielkim Szlemie (porażka z Rafaelem Nadalem).
Przeciwnikiem Dimitrova w trzeciej rundzie będzie Cypryjczyk Marcos Baghdatis, który pokonał Belga Davida Goffina 6:1, 6:4, 4:6, 6:0.