Australian Open: Federer, Kyrgios w 3 rundzie

Federer AO 20

Roger Federer oraz Nick Kyrgios awansowali do 3 rundy w Australian Open.

Szwajcar Roger Federer (numer 2 ATP) pokonał Włocha Simone Bolelli (numer 48 ATP) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2 i awansował do trzeciej rundy Australian Open.
„Jestem szczęśliwy, że ciągle jestem w turnieju, ponieważ dziś nie wyglądało to zbyt dobrze – Bolelli grał bardzo dobry mecz. Ale to dobre uczucie walczyć o zwycięstwo jak dzisiaj i wygrać pewnie trzy kolejne sety grając całkiem dobry tenis.” – powiedział po meczu Roger Federer.
Szwajcar w ostatnich 11 latach… dochodził co najmniej do półfinału w Melbourne Park – w tym 4-krotnie triumfował w całym turnieju (2004, 2006, 2007 oraz 2010)!
Przeciwnikiem 33-letniego Federera w trzeciej rundzie będzie Włoch Andreas Seppi, który pokonał Francuza Jeremy Chardy 7:5, 3:6, 6:2, 6:1.

Australijczyk Nick Kyrgios (numer 53 ATP) pokonał Chorwata Ivo Karlovica 7:6(4), 6:4, 5:7, 6:4 po 140 minutach gry i również awansował do trzeciej rundy w Australian Open – 19-latek po raz pierwszy w karierze awansował do tej fazy turnieju w Melbourne Park.
„Czuję się pewny siebie, w szczególności po ostatnim swoim meczu. Myślę, że mój przeciwnik zagrał dobry mecz. Wiedziałem, że będzie ciężko – ta wygrana na pewno doda mi jeszcze więcej pewności siebie.” – powiedział po meczu Nick Kyrgios.
Przeciwnikiem Australijczyka w trzeciej rundzie będzie Tunezyjczyk Malek Jaziri, który pokonał Francuza Edouarda Rogera-Vasselina 1:6, 6:3, 6:4, 1:6, 6:3.