Challenger Bergamo: Janowicz w ćwierćfinale

janowicz sofia

Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału Challengera ATP w Bergamo. Pokonał zawodnika, który ostatnio mocno dał się Polakom we znaki.

W ciągu miesiąca Mirza Basić pokonał niemal wszystkich czołowych, polskich tenisistów. Do skompletowania kolekcji pozostało mu tylko ogranie Jerzego Janowicza. Zadanie to okazało się jednak za trudne i Polak pomścił porażki kolegów.

Od początku pierwszego seta wiele znaków wskazywało, że dojdzie w nim do tie-breaka. Jedynie raz jeden z rywali musiał się mocno napocić, żeby utrzymać serwis. Mimo trzech podwójnych błędów Janowicz nie dał się przełamać i faktycznie musiało dojść do tie-breaka. W nim również przez dłuższy czas obaj pilnowali swoich punktów serwisowych. Jeden z nich musiał jednak przegrać i padło na Basicia, co oznaczało prowadzenie Jurka w setach.

Okazało się, że to co najtrudniejsze Polak już wykonał w tym meczu. Bośniaka jakby opuściły siły, wzywał też pomoc medyczną. Polak skorzystał z nadarzającej się okazji i zbudował bezpieczną przewagę. W momencie prowadzenia Janowicza 5-2 z dwoma przełamaniami stało się jasne, że ten mecz zakończy hegemonię Basicia nad polskimi zawodnikami.

W walce o półfinał JJ zagra z Jegorem Gerasimovem, który w finale kwalifikacji pokonał Michała Przysiężnego. Przed Jerzykiem więc kolejna szansa na „zemstę”.