Przegrane finały Polaków

W niedzielę troje biało-czerwonych rywalizowało w finałach turniejów na różnych poziomach. Niestety 15 października żadnemu z nich nie udało się sięgnąć po tytuł.

Na najwyższym szczeblu, w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju rywalizował Łukasz Kubot. Do tej pory w 2017 roku wywalczył pięć tytułów i wraz z Marcelo Melo liczyli na szósty triumf. Zadanie było najtrudniejsze z możliwych bo rywalizowali z najwyżej rozstawioną parą – John Peers i Henri Kontinen, którzy pozbawili ich szans na sukces w Waszyngtonie. W Chinach Australijczyk i Fin byli wyraźnie lepsi zasłużenie wygrywając w dwóch setach łącznie z przewagą aż trzech przełamań. Okazja do rewanżu już niedługo.

W challengerze ATP w Taszkiencie świetnie radził sobie Kamil Majchrzak. Po udanych meczach awansował aż do finału, w którym mierzył sięz Guillermo Garcią-Lopezem, który swego czasu notowany był w TOP 30 rankingu. W pierwszym secie Hiszpan zagrał jak profesor. Konsekwentna, cierpliwa i skuteczna gra z lini końcowej wytrąciła wszelkie argumenty Polakowi – 6-1 mówi wszystko. Lepiej było w drugim secie. Mimo prowadzenia rywala 3-1 Kamil się nie załamał i walczył dalej. W 10 gemie miał 4 szanse na wygranie seta, ale Hiszpanowi udało się obronić. W tie-breaku Garcia-Lopez był już lepszy i wygrał cały mecz. Przed Kamilem wciąż walka o możliwość udziału w kwalifikacjach do Australian Open.

W turnieju ITF w portugaliskim Obidos rywalizowała Magdalena Fręch. Ona również awansowała do finalu, w którym musiała uznać wyższość nieco wyżej notowanej rywalki. Irina Chromaczewa w pierwszym secie rozgromiła naszą reprezentantkę wygrywając 6-1 w 27 minut. Magda wyrównała jednak po zaciętym drugim secie. Niestety w trzeciej partii ponownie górą była Rosjanka, która 6-4. Fręch nie wygrała więc trzeciego turnieju w tym roku, ale w Obidos powalczy też w bieżącym tygodniu.