Puchar Davisa – Chorwacja i Argentyna na remis

Żadna ze stron nie zdobyła przewagi po spotkaniach singlowych. Jako pierwsi na korcie stawili się Marin Cilic i Federico Delbonis. Chorwacki tenisista nie spodziewał się chyba aż takiego oporu. Argentyńczyk pięć razy przełamał rywala i równo walczył przez wszystkie sety. Początek należał jednak do Cilica, który na swoją korzyść zamknął dwie partie. Po tym przyszedł dziwny spadek formy, ale w ostatnim secie to Chorwat wykorzystał moment, zdobył piąte przełamanie i zwyciężył ostatecznie 6:3, 7:5, 3:6, 1:6, 6:2.

Stracony punkt na pewno stawiał Argentynę w nieco trudniejszej sytuacji, jednak Juan Martin del Potro potwierdził formę, pokonując Ivo Karlovica. Największym kłopotem Chorwata był brak okazji na przełamanie. Argentyńczyk nie musiał bronić ani jednego break pointa, sam zdobył jednak trzy. Chorwat popełniał zbyt wiele niewymuszonych błędów, 48, przy zaledwie 19 rywala. Z taką grą del Potro rozstrzygnął mecz na swoją korzyść wynikiem 6:4, 6:7, 6:3, 7:5.