Roland Garros: kanonada Nadala

rafa nadal

Nikoloz Basilashwili nie będzie dobrze wspominał swojego meczu z Rafaelem Nadalem. Spore problemy z awansem do IV rundy miał Novak Djoković.

Awans do trzeciej rundy to sukces Nikoloza Basilashwilego. Na tym etapie przyszło jednak zderzenie z rozpędzonym tirem w postaci Rafaela Nadala. Nim Gruzin zorientował się jak poradzić sobie z zagraniami Hiszpana to przegrał 11 gemów z rzędu. Dopiero wtedy udało mu się utrzymać swoje podanie. W pierwszym secie wygrał tylko 8 punktów. Nieco lepiej wyglądała jego gra w trzeciej partii, ale i tak ani razu nie utrzymał serwisu. Ostatecznie mecz trwał tylko 90 minut, a Rafa wygrał 18 z 19 rozegranych gemów.

Zupełnie inny przebieg miał mecz drugiego z wielkich faworytów. Novak Djokovic mierzył się z Diego Schwartzmanem, który dobrze wiedział jak ma się zaprezentować. Ogromne serce do walki i regularność sprawiły, że Argentyńczyk był bardzo blisko sprawienia sensacji. Po trzech setach prowadził 2-1, ale niestety dla niego w Wielkim Szlemie gra się do trzech wygranych setów. W dwóch ostatnich był już cieniem zawodnika, który tak skutecznie napsuł krwi viceliderowi rankingu.

Na korcie nie musiał wysilić się Milos Raonic. Kanadyjczyk prowadził 6-1, 1-0 gdy ego rywal – Guillermo Garcia – Lopez skreczował. Bez straty seta w IV rundzie zameldował się także Dominic Thiem. Austriak w jednym z setów musiał o zwycięstwo walczyć w tie-breaku, ale jednak pewnie pokonał Steve’a Johnsona.

Zaskoczeniem III rundy była gładka porażka Grigora Dimitrova z Pablo Carreno. Bułgar, turniejowa „11″ najwięcej do powiedzenia miał w pierwszym secie, ale i tak za każdym razem przegrywał ze stratą co najmniej jednego przełamania.