Sport i suplementacja – nierozłączny duet w walce o zdrowie

admin
Racket in tennis player’s hand on tennis court

Prowadzisz zdrowy tryb życia, uprawiasz sport, spożywasz pełnowartościowe posiłki i odpowiednio nawadniasz organizm? To nie wystarczy, aby zachować równowagę w organizmie. Sprawdź, co jest Ci potrzebne, aby wypracowane na korcie efekty utrzymać na dłużej.

Zasady suplementacji sportowej powinny być znane każdej osobie, która regularnie podejmuje wysiłek fizyczny. Niestety, mało kto zadaje sobie sprawę z tego, że suplementacja nie może schodzić na boczny tor, a wręcz przeciwnie – powinna być podstawą zdrowego stylu życia.

Abstract white 3d interior with polygonal pattern on the wallDIETA + SUPLEMENTACJA = ZDROWIE

Sama dieta jest niewystarczająca, aby zapewnić sobie solidną dawkę substancji odżywczych. Warzywa i owoce nie mają odpowiedniej zawartości odżywczej, dlatego warto wspierać się sprawdzonymi suplementami, które są kompleksowym uzupełnieniem codziennej diety. Wiele pokarmowych składników nie zostaje przyswojonych, ponieważ organizm nie ma zdolności biosyntezy witamin. Jedne witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, inne tylko w wodzie, a większość z nich traci wartość podczas obróbki termicznej.

Zadbaj o zdrowe jelita

Sportowcy bardzo często przy zakupie suplementów skupiają się wyłącznie na specjalistycznych odżywkach, zapominając o jelitach, w których zaczyna się nasze zdrowie. Podczas wysiłku fizycznego zwiększa się przepływ krwi do mięśni szkieletowych i układu sercowo-naczyniowego, a zmniejsza w układzie pokarmowym. Konsekwencją są dolegliwości ze strony układu pokarmowego. W takiej sytuacji warto działać prewencyjnie, stosując suplement diety, np. N°1 ProBiotic, który zawiera aż 30 mld żywych kultur bakterii pochodzących z 10 różnych szczepów. To najlepszy probiotyk nowej generacji z opatentowaną technologią mikrokapsułkowania, która szybko i skutecznie regeneruje florę bakteryjną jelit.

 Walcz z antyoksydantami

W trakcie każdego wysiłku fizycznego dochodzi do stopniowej degradacji włókien mięśniowych. Jak się okazuje, mikrourazy komórek mięśniowych są efektem nie tylko uszkodzeń mechanicznych. Bardzo często wywołują je wolne rodniki tlenowe, które powstają w nadmiarze przy intensywnych przemianach energetycznych. Aby zapobiec powstawaniu kolejnych oksydantów, warto sięgnąć po N°1 Antioxidant Max, który zawiera witaminę C oraz najsilniejsze antyoksydanty: astaksantynę i resweratrol. Suplement diety pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, odpornościowego, chroni kości, a dodatkowo zabezpiecza komórki, tkanki i organy przed uszkodzeniem i ma właściwości przeciwzapalne.

Pamiętaj, że w tak ważnym aspekcie, jakim jest zdrowie, nie można pozwalać sobie na kompromisy. Głównym czynnikiem wyboru powinno być bezpieczeństwo, najwyższa jakość substancji aktywnych produktu oraz jego sprawdzony, naturalny skład, oparty na standaryzowanych surowcach. Mądrze wspieraj swoje zdrowie.

www.lab1.com

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku