Tenisowe aktualności – Wtorek

admin
majchrzak maroko

a w nich m.in.: Kamil Majchrzak wygrywa w Heilbronn oraz turniej ATP i WTA w Rzymie

 

Heilbronn (Niemcy)

 

ATP Challenger Tour, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

 

Kamil Majchrzak (Polska) – Mohamed Safwat (Egipt) 6:3, 6:4

Rzym (Włochy)

 

ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny,

 

I runda gry pojedynczej:

 

David Goffin (Belgia, 9) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:1, 6:2

Pablo Carreno (Hiszpania, 10) – Jared Donaldson (USA) 6:4, 3:6, 6:0

Robin Haase (Holandia) – Danił Miedwiediew (Rosja) 3:6, 6:4, 6:1

Kei Nishikori (Japonia) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 7:6(5), 6:4

Aljaz Bedene (Słowenia) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:4, 6:4

Novak Djoković (Serbia, 11) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:1, 6:3

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Karen Chaczanow (Rosja) 7:5, 6:7(7), 7:6(6)

Marco Cecchinato (Włochy, WC) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 2:6, 7:5, 6:4

Fabio Fognini (Włochy) – Gael Monfils (Francja) 6:3, 6:1

Benoit Paire (Francja) – Richard Gasquet (Francja) 6:4, 6:4

Kyle Edmund (Wielka Brytania) – Malek Jaziri (Tunezja, Q) 6:3, 3:6, 6:3

Albert Ramos (Hiszpania) – Federico Delbonis (Argentyna, Q) 2:6, 7:5, 6:1

Matteo Berrettini (Włochy, WC) – Frances Tiafoe (USA, Q) 6:3, 7:6(1)

 

 

WTA Premier 5, kort ziemny,

I runda gry pojedynczej:

 

Petra Martić (Chorwacja) – Łesia Curenko (Ukraina) 6:1, 6:2

Johanna Konta (Wielka Brytania) – Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:4, 6:3

Kaia Kanepi (Estonia, Q) – Camilla Rosatello (Włochy, WC) 6:1, 6:2

Aleksandra Krunić (Serbia, LL) – Roberta Vinci (Włochy) 2:6, 6:0, 6:3 Wloszka rozegrała swój ostatni mecz w karierze.

10  tytułów w grze pojedynczej.  W deblu  25, w tym pięć wielkoszlemowych (Roland Garros i US Open 2012, Australian Open 2013 i 2014, Wimbledon 2014) razem z rodaczką Sarą Errani.

Madison Keys (USA, 13) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:4, 6:1

Naomi Osaka (Japonia) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:0, 6:3

Donna Vekić (Chorwacja, Q) – Carla Suarez (Hiszpania) 6:1, 6:2

Sloane Stephens (USA, 9) – Barbora Strycova (Czechy) 6:7(4), 6:3, 6:1

Anett Kontaveit (Estonia) – Coco Vandeweghe (USA, 12) 6:1, 6:1

Dominika Cibulkova (Słowacja) – Francesca Schiavone (Włochy, WC) 6:1, 6:7(5), 6:2

Shuai Zhang (Chiny) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 7:6(2)

Daria Gawriłowa (Australia) – Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) 5:7, 6:4, 6:3

Alison van Uytvanck (Belgia, Q) – Samantha Stosur (Australia, WC) 6:7(6), 6:3, 6:2

Autor: Sebastian Dąbrowski – http://sportowyseba.prv.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku