Tenisowy Almanach debiutuje na rynku

admin
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drodzy czytelnicy,

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer czasopisma „Tenisowy Almanach. Powstało ono ponieważ dostrzegliśmy, że rynek prasy o tematyce stricte tenisowej jest nadzwyczaj ubogi, a takiego kompleksowego przeglądu on i off court nie ma w ogóle. Na łamach naszego magazynu odnajdziecie m.in. wywiady z topowymi zawodnikami polskiego tenisa. Michał Przysiężny, Hubert Hurkacz czy Marta Domachowska są znanymi autorytetami białego sportu nad Wisłą. Podzielili się oni w rozmowie z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W tym numerze prezentujemy również zagadnienia związane z psychologią i fizjoterapią, które – choć ważne – często są niedostrzegane przez zawodników zajmujących się tenisem amatorsko. Dowiecie się np. jak podejść do starcia z wyżej notowanym zawodnikiem, żeby Wasz pojedynek zakończył się podobnie jak starcie Dawida i Goliata. Poza tym przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić, jeśli jesteście nie w swoim mieście, a macie ochotę trochę poodbijać. Nie mamy niestety zbyt dużej ilości turniejów rozgrywanych w Polsce dlatego uznaliśmy, że trzeba promować te, które są rozgrywane. Dlatego też umieściliśmy zapowiedzi tegorocznych zmagań w Poznaniu i Szczecinie.

Zdajemy sobie sprawę, że przyszłość polskiego tenisa zależy od najmłodszego pokolenia. Z tego powodu cały dział w Almanachu poświęcony został sposobom pracy z dziećmi. O specyfice uczenia naszych pociech wypowiedzą się poważane autorytety. Na dowód tego, że taka praca od podstaw nie idzie na marne przedstawiamy postać Zuzi Kubachy z Poznania.

W naszym magazynie coś dla siebie znajdą też osoby, które zdają sobie sprawę z błędów jakie popełniają, ale szukają sposobu na to jak je wyeliminować. Takich tenisistów zapraszamy do zapoznania się z działem Metodyka tenisowa.

Jest to dla nas podsumowanie ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w promowanie tenisa w ciągu ostatnich lat. Mamy nadzieję, że zostanie ona doceniona przez ludzi, którzy tak jak my wiedzą, że tenis to piękny sport i wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku