US Open: wygrana Radwańskiej

radwańska

Przełożenie meczu z wtorku na środę nie przeszkodziło Agnieszce Radwańskiej w zwycięskiej inauguracji US Open. Polka w dwóch setach pokonała pierwszą rywalkę.

Początkowo pierwszy mecz Agnieszki Radwańskiej na Flushing Meadows miał się odbyć we wtorek. Plany pokrzyżowały jednak opady deszczu w Nowym Jorku i dlatego jej starcie z Petrą Martić odbyło się w środę.

Początek meczu to nerwowa gra z obu stron. Już w pierwszym gemie Isia straciła podanie by po chwili odrobić stratę. Chorwatka miała kolejne break-pointy w piątym gemie, ale nie udało jej się ich wykorzystać. Swojej szansy nie zmarnowała z kolei Polka, która wyszła na prowadzenie 5-2. Wtedy Martić poczuła, że nie ma nic do stracenia i zaczęła grać lepiej. Spowodowało to, że krakowianka wpadła w tarapaty i straciła serwis. Kiedy wydawało się, że Chorwatka wyrówna na 5-5 po raz kolejny zawiodła w polu serwisowym i to Agnieszka prowadziła 1-0 w setach.

W drugiej partii ponownie dominowała wyżej notowana zawodniczka. Radwańska wyszła na prowadzenie 3-1, a po chwili ponownie 5-2. Tym razem również w tym momencie pojawił się przestój, który był jednak bardziej kosztowny. Serwując na 5-5 Martić nie zadrżała ręka i wyrównała. Zawodniczki doprowadziły do tie-breaka. W nim górę wzięło doświadczenie zawodniczki z Krakowa, która przeciwniczce oddała trzy punkty. Polka dość pewnie awansowała do drugiej rundy, ale musi unikać takich przestojów w momencie kiedy trzeba zamykać sety. Może to być kosztowne już w II rundzie.

W czwartek kolejną rywalką Isi będzie Julia Putintseva, która pokonała Sofię Żuk.