WTA Dubaj: udany początek Radwańskiej

Michal
radwańska indian wells

Agnieszka Radwańska nie miała problemów z awansem do trzeciej rundy turnieju WTA Premier 5 w Dubaju.

Tym razem los był łaskawszy dla Polki, która w pierwszym meczu nie musiała się tym razem mierzyć z zawodniczką pokroju Karoliny Woźniackiej. Jej pierwszą przeciwniczką była zawodniczka o nieco niższym rankingu czyli Elise Mertens. Mimo to nie nie było to łatwe losowanie ponieważ Belgijka wygrała w tym sezonie już 15 meczów.

Spotkanie zaczęło się jednak bardzo nieoczekiwanie. Isia oddała podanie już w pierwszym gemie, a po chwili przegrywała już 0-2. Szybko jednak odrobiła straty i poszła za ciosem bowiem po chwili tablica wskazywała na prowadzenie Polki 5-2. Obie zawodniczki wygrywały swoje serwisy do końca seta, co oznaczało triumf Polki.

Drugi set to odwrotna sytuacja na początku. Radwańska zalicza breaka, ale Mertens błyskawicznie odpowiada przełamując do zera. 6. rakieta świata ponownie zbudowała jednak bezpieczną przewagę prowadząc 4-1 po dwóch kolejnych wygranych serwisach rywalki. Po chwili zakończyła spotkanie efektownym zagraniem wolejowym po dobrym serwisie.

W walce o ćwierćfinał Agnieszka Radwańska zmierzy się z rewelacyjną Catherine Bellis. 17-latka wyeliminowała Julię Putintsevą więc przed Polką nie łatwe zadanie.