WTA Guangzhou: słowiański finał

Michal
Lesia+Tsurenko

Turniej w Guangzhou wchodzi w fazę decydujących rozstrzygnięć. Przed zawodniczkami już tylko wielki finał.

Świetną formę podczas zmagań w Chinach prezentuje Jelena Janković. Dziś w meczu półfinałowym nie bez problemów uporała się z Aną Konjuh, która rozstawiona jest z numerem 3. W pierwszym secie panie toczyły wyrównaną walkę. W czwartym gemie swoje podanie przegrała Chorwatka, dzięki czemu Serbka wyszła na prowadzenie 3:1. Pomimo przewagi serbskiej tenisistki rywalka odrobiła stratę. Janković popełniła aż cztery podwójne błędy czym dawała szanse przeciwniczce na przełamania. Ostatecznie pierwszą partię wygrała turniejowa „2” 7:5, dzięki przełamaniu Konjuh w 12. gemie.
W drugiej odsłonie spotkania to Chorwatka lepiej rozpoczęła seta. Niedługo potem uzyskała przewagę 4:1, której jednak nie wykorzystała. Jelena Janković odrobiła straty, a następnie panie doprowadziły do tie-breaka. W nim dwóch piłek na pozostanie w meczu nie wykorzystała Ana Konjuh, a chwilę potem przegrała spotkanie kończąc swój udział w turnieju w Guangzhou.

W drugim meczu półfinałowym Lesia Tsurenko pokonała w dwóch setach Anett Kontaveit. Od początku spotkania widać było przewagę w grze Ukrainki. Pierwszy set Tsurenko wygrała 6:4, dzięki drugiemu przełamaniu, którego rywalka już nie była w stanie odrobić. Drugą partię świetnie, bo od przełamania rozpoczęła wyżej notowana tenisistka. Chwilę później po raz drugi przełamała Estonkę wychodząc na prowadzenie 4:0. Przewagi nie odrobiła Kontaveit i ostatecznie przegrała 2:6 drugiego seta.