WTA Madryt: Halep obroniła tytuł

halep

Simona Halep zmonopolizowała turniej w Madrycie. Rumunka po swoim trzecim finale w ciągu czterech lat, po raz drugi wzniosła w górę trofeum za zwycięstwo.

Mecz finałowy nie był dla niej jednak łatwym. Kristina Mladenović nie zamierzała odgrywać roli statystki w show swojej rywalki. To właśnie Francuzka od początku narzuciła swój styl gry. Wyszła na prowadzenie 2-0, ale niestety dla niej zmarnowała okazję, żeby wyjść na 3-1. Nie pomogło jej też zdobycie kolejnego breaka. Rumunka za każdym razem wyrównywała, a na końcu sama zadała cios, na który Mladenović nie znalazła odpowiedzi.

Drugi set rozpoczął się po myśli Simony Halep. Przełamała już na początku i prowadziła 2-0. Francuzka nie zamierzała jednak wywieszać jeszcze białej flagi. Odrobiła stratę, doprowadziła do tie-breaka. W nim również była górą i do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set. Poziom gry Mladenović wyraźnie spadł, nie grała już tak skutecznie jak wcześniej. Przełożyło się to na wynik bowiem Halep szybko odskoczyła na 5-2. Na odrabianie strat było już za późno i to Rumunka mogła pozować do zdjęć z trofeum za zwycięstwo. Mecz trwał niemal trzy godziny.

W grze podwójnej swój kolejny tytuł zdobyła Martina Hingis. W parze z Yung- Jan Chan pokonały Timeę Babos i Andreę Hlavackovą 6-4, 6-3