WTA Madryt: trzeci finał Halep

Michal
halep rogers

Simona Halep niczym TGV mknie po swój kolejny tytuł w turnieju w Madrycie. Świetną dyspozycję z tego roku potwierdza też Kristina Mladenović.

Do półfinału Simona Halep awansowała ekspresowo, nie dając większych szans Coco Vandeweghe. W rozgrywce półfinałowej zdecydowanie lepsza była także od rewelacji turnieju – Anastasiji Sevastovej. Piękna przygoda Łotyszki zakończyła się, ale na pewno może ona być dumna ze swojej postawy. W każdym z setów próbowała nawiązać walkę, ale w decydujących momentach zawsze o krok lub dwa z przodu była Halep. Rumunka została pierwszą zawodniczką w historii turnieju w Madrycie która po raz trzeci zagra w finale tej imprezy.

Jej rywalką nieoczekiwanie będzie Kristina Mladenović. Francuzka w swoim półfinale musiała się zdecydowanie bardziej namęczyć, żeby wyeliminować Svietlanę Kuzniecovą. W pierwszym secie o jego losach zdecydowało jedno przełamanie na korzyść Kiki, a w drugim zacięta walka trwała aż do samego tie-breaka. Dla Mladenović to pierwszy finał w Madrycie i kontynuacja świetnej dyspozycji w 2017 roku. Zwycięstwo wywinduje ją na pierwsze miejsce w rankingu WTA Road to Singapore.

WTA Madryt – półfinały gry pojedynczej:
S. Halep (3) – A. Sevastova 6-2, 6-3
K. Mladenović (14) – S. Kuzniecova (8) 6-4, 7-6(4)

Autor: Michał Buczek – Redaktor Naczelny

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku