WTA Miami: Linette nie zagra w turnieju głównymw

Linette Nottingham 1

Magda Linette nie obroni punktów z turnieju w Miami z zeszłego roku, gdzie doszła do trzeciej rundy rozgrywek.

Polka nie przełamała niekorzystnego bilansu spotkań z Białorusinką Alaksandrą Sasnovich przegrywając z nią po raz czwarty w karierze, w tym trzeci raz na korcie twardym 6:4; 6:2. Mecz od początku nie układał się po myśli Polki, ponieważ rywalka przełamała jej serwis już w trzecim gemie i kontrolowała przebieg całego seta. Drugi set miał podobny przebieg: Sasnovich wyszła na prowadzenie 3:1 i nie oddała go już do końca meczu, otwierając sobie tym samym drogę do turnieju głównego. Białorusinka zachwycała skutecznością, wykorzystując wszystkie break pointy w spotkaniu i nie dając szans poznaniance na odrobienie strat.

Wygląda więc na to, że jedyną Polką w turnieju singlistek, która wystąpi w głównej drabince na kortach w Miami będzie Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z „piątką” Polka w pierwsze rundzie trafiła na wolny los, natomiast w drugiej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Donna Vekic – Qiang Wang.

Autor: Anna Wasyliszyn