WTA Moskwa: Turniejowa „1” gra dalej.

Suarez Navarro Antwerpia 1

Krecz Suarez- NavarroSwetlana Kuznetsova, która w pierwszej rundzie miała wolny los od drugiej rundy rozpoczęła swoje zmagania w stolicy Rosji. Rozstawiona z „1” Rosjanka nie bez problemów pokonała Alize Cornet. W pierwszym secie panie słabo radziły sobie z własnym podaniem czego efektem były przełamania. Pierwsza tego dokonała Kuznetsova, która w piątym gemie wygrała podanie Francuzki. Chwilę potem jednak straty zostały odrobione. Rosjanka, która jest bardziej doświadczoną tenisistką dzięki jednemu przełamaniu więcej w pierwszej partii wygrała seta i wyszła na prowadzenie. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła turniejowa „1”, bo przełamała Cornet. Set, który był bardziej wyrównany niż pierwszy wiele wskazywał, że zakończy się tie-breakiem. Jednak pomimo odrobionych strat przez francuską tenisistkę w 11. Gemie Kuznetsova wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania i nie oddała przewagi do końca meczu wygrywając i tym samym awansując do kolejnej rundy.

Do ćwierćfinału moskiewskiego turnieju awansowała także Elina Svitolina. W meczu II rundy bez problemów pokonała Yulię Putintsevę z Kazachstanu. Od początku meczu było widać znaczną przewagę Ukrainki, stąd też wzięły się dwa przełamania na jej korzyść. Putinsteva była w stanie odrobić jedynie jedno podanie, a Svitolina dołożyła kolejne przełamanie i pewnie wygrała pierwszą partię 6:2. Tego dnia Kazaszka nie radziła sobie z własnym podaniem. Na początku drugiej odsłony meczu miała problem z wygraniem własnego podanie. Ukraińska tenisistka dopiero w piątym gemie znalazła sposób na Putintsevę i wygrała jej podanie. Przewagę ostatecznie powiększyła przy kolejnym podaniu Kazaszki, co dało jej bardzo pewny awans do III rundy.