WTA New Haven: porażki Polek

Jans-Ignacik AO 1

Na pierwszej rundzie udział w turnieju na kortach twardych w New Haven gry podwójnej zakończyły Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.

Klaudia Jans-Ignacik wystąpiła w parze z Dunką polskiego pochodzenia Caroliną Woźniacką. Przeciwniczkami polsko-duńskiej pary były najwyżej rozstawiony w turnieju Timea Babos i Yaroslawa Shvedova. Mecz dobrze rozpoczęły nierozstawione deblistki, które wyszły na prowadzenie 4:0, którego nie oddały do końca seta i w meczu prowadziły 1:0. Węgiersko-kazachska para źle także rozpoczęła drugą odsłonę meczu, ale ostatecznie to one triumfowały w drugiej partii doprowadzając do remisu w meczu. O zwycięstwie decydował super tie-break. W nim górą były rozstawione z numerem 1. Babos i Shvedova, choć przegrywały już 1:4.

W drugim „polskim” meczu zwycięstwa nie odniosła Alicja Rosolska. Najlepsza polska deblistka w parze z Chinką Chen Liang poległy parze Groenefeld/Peschke. Niemiecko-czeski debel dobrze rozpoczął mecz od przełamania. Przewagi tej nie oddały do końca seta, a rywalki nie potrafiły odrobić straty. W drugiej odsłonie meczu Rosolska i Liang wygrały podanie i wyszły na prowadzenie 2:1. Niestety długo nie cieszyły się prowadzenie, bo przegrały dwa kolejne własne podania, co dało rywalkom prowadzenie 5:2, którego nie była w stanie odrobić polsko-chińska para.