WTA New Haven: szybkie otwarcie Linette

Michal
linette

Bardzo udanie start w turnieju w New Haven zainaugurowała Magda Linette. Polka w nieco ponad godzinę wyeliminowała finalistkę US Open sprzed dwóch lat.

Magda Linette nie miała ostatnio najlepszej passy w głównym cyklu. Długo musiała czekać na zwycięstwo w turnieju WTA. Ostatni triumf odniosła bowiem na kortach ziemnych w Nottingham. W New Haven teoretycznie miała bardzo trudne zadanie bowiem mierzyła się z Robertą Vinci. Włoszka to finalistka US Open z 2015 roku i obecnie 43. rakieta świata. Mecz był jednak bardzo jednostronny, a dominującą zawodniczką była Polka.

Linette pierwsze przełamanie zdobyła już w pierwszym gemie, ale niestety od razu pozwoliła rywalce odrobić stratę. Na szczęście od tego moment zaczęła się jej dominacja. Odskoczyła na 3-1 i tym razem pewnie zmierzała po zwycięstwo w secie. Do końca partii musiała bronić jeszcze tylko jednego break pointa, a sama pokusiła się o jeszcze jedno odebranie serwisu Vinci.

Drugi set to była szybka egzekucja. Nim Włoszka na dobre rozpoczęła to już mogła zwijać swoje rzeczy do torby. Na tablicy z wynikiem szybko pokazało się 5:0 dla Polki i tylko kataklizm w postaci nagłego odrodzenia Vinci mógł odebrać Magdzie zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, ale Robercie udało się zdobyć honorowego w tym secie gema.

W kolejnej rundzie Linette zmierzy się z Shuai Peng, która niespodziewanie wyeliminowała turniejową „3″ Petrę Kvitovą.