WTA Nottingham: wygrana Linette

Michal
linette rg

Po udanym występie w Roland Garros Magda Linette zainaugurowała sezon trawiasty w Nottingham. W pierwszym meczu odprawiła wyżej notowaną rywalkę, nie tracąc przy tym seta.

W pierwszej rundzie turnieju WTA International w Nottingham Magda Linette trafiła na Oceane Dodin. Obie zawodniczki w rankingu dzieli ponad 30 pozycji, ale potwierdziło się, że rankingi nie grają.

Pierwszy set długo był wyrównany. W 9 gemie jednak nastąpiło kluczowe przełamanie, które na swoje konto zapisała Polka. Kiedy w drugiej partii Linette prowadziła 4-2 wydawało się, że jest po meczu. Innego zdania była jednak Francuzka, która najpier dogoniła wynik, a następnie doprowadziła do tie-breaka. Będąca na fali Dodin lepiej zaczęła tę rozgrywkę. Prowadziła bowiem 4-1, a następnie 5-3. Zawodniczka z Poznania nie zamierzała jednak dopuścić do trzeciego seta. As serwisowy dał jej piłkę meczową, a na koniec pomogła rywalka, która w ostatniej akcji meczu popełniła podwójny błąd seriwisowy.

Kolejną rywalką Magdy nieoczekiwanie będzie Kristie Ahn, która pokonała rozstawioną z „8″ Naomi Osakę. Amerykanka do turnieju przebijała się przez kwalifikacje. Nigdy wcześniej nie grała przeciwko Linette.