WTA Rzym: Rosolska sprawia niespodziankę

Michal
Rosolska Katowice

Bardzo dobre wieści napłynęły z Rzymu. Alicja Rosolska i Nao Hibino wyeliminowały z turnieju liderkę światowego rankingu deblistek.

Mimo, że Bethanie Mattek-Sands jest aktualną liderką zestawienia najlepszych deblistek, to w turnieju w Rzymie nie jest rozstawiona. Wszystko za sprawą tego, że jej partnerką jest nie występująca zazwyczaj w singlu Madison Keys. Alicja Rosolska, która ponownie występuje w parze z Nao Hibino miała więc nieco ułatwione zadanie.

W pierwszym secie widać było, że Amerykanki nie są zgrane. Nie był to problem Polki i Japonki, które wysunęły się na prowadzenie z przełamaniem i skutecznie zakończyły tę partię. W drugiej oglądaliśmy całą masę przegranych gemów serwisowych. Z tej wymiany „uprzejmości” górą wyszły Mattek-Sands i Keys więc konieczne było rozegranie super tie-breaka.

Udany początek przy serwisie rywalek zadecydował o tym, że to polsko-japoński duet wyszedł z tego meczu zwycięsko. Amerykanki nie były w stanie odrobić strat poniesionych w pierwszym minutach. W kolejnej rundzie przed Rosolską i Hibino kolejne trudne wyzwanie ponieważ zmierzą się z turniejowymi „2″ Martiną Hingis i Yung-Jan Chan, które dopiero co triumfowały w stolicy Hiszpanii.

WTA Madryt- pierwsza runda gry podwójnej:
A. Rosolska/N. Hibino – B. Mattek-Sands/M. Keys 6-4, 4-6, 10-5

Autor: Michał Buczek – Redaktor Naczelny

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub go na Facebooku